floarea soareluistemă naţională a Moldoveifloarea soarelui

Privatization

Centrul de Apel

Politica economică externă Airmoldova
Mass Media din Moldova

Anunţuri

Anunț!

Ambasada Republicii Moldova la Londra lansează concursul de angajare a unui asistent consular.

Descrierea postului:

  • Comunicarea/consultarea/interacționarea cu cetățenii solicitanți de servicii consulare;
  • Acordarea asistenței necesare funcționarului consular în procesul de primire în audiență a cetățenilor;
  • Efectuarea traducerii documentelor din limba română în engleză și vice-versa;
  • Sistematizarea agendei Ambasadei cu asigurarea comunicării cu alte misiuni diplomatice, instituții britanice, etc.

Cerințele față de candidat:

  • Studii medii/superioare;
  • Cunoașterea limbilor: română și engleză;
  • Cunoașterea Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook), navigare internet;

Pachet salariu/beneficii:

  • Mediu de lucru plăcut și profesionist;
  • Program de muncă flexibil;
  • Angajarea prin contract cu remunerarea pe oră min 7.83 GBP;
  • Achitarea plăților sociale obligatorii pe teritoriul Marii Britanii.

Doritorii sunt îndemnați să transmită CV-urile până la data de 18 decembrie curent la adresa de email cristina.jandic@mfa.gov.md.

Candidații selectați vor fi invitați la interviu.

Activitatea curentă a ambasadei

Anunţuri

  • Comunicat de presă

    În perioada 27-29 noiembrie curent, la Chișinău se va desfășura cel mai mare eveniment în domeniul dezvoltării afacerilor din Republica Moldova - Moldova Business Week 2018.